Děkovačka bývalému kapitánovi mužů Tomáši Kindlovi

Při utkání Florbalová Desítka: FbŠ Bohemians vs. FBC Liberec budeme mít jednu milou povinnost. Tou je oficiální děkovačka bývalému kapitánovi Tomáši Kindlovi, který v zelenobílém dresu odehrál 10 superligových sezón, 253 utkání, vstřelil 54 gólů a připsal si 95 asistencí!

Tomáš nám také poskytl rozhovor:

Za Bohemku si odehrál dlouhých 10 sezon. Jak na ně budeš vzpomínat?

V Bohemce jsem vyrostl a v podstatě odehrál celou svoji kariéru, mám tady kamárady, kteří mi už nejspíše zůstanou, takže vzpomínat budu určitě. Nejvíce asi na ty sezony
ze začátku, kdy se bojovalo o udržení v extralize. To byly zápasy nejvypjatější a vzpomínáme na ně vlastně už i teď.

Co byl tvůj největší úspěch v zelenobílém dresu?  Vybavuješ si nějaký zápas, na který si vždy rád vzpomeneš?

Za největší úspěch určitě považuju samotný postup do extraligy přes baráž s Havířovem, kde jsme rozhodně nebyli favority a rozhodující zápas, na nepřátelské
havířovské půdě, jsme otáčeli v posledních dvou minutách. Také rád vzpomínám na zápas playdown série v Pardubicích, kde jsme prohrávali po druhé třetině
o 3 kusadla, ale pak byla stvořena speciální útočná formace, legie zkázy: Čihák, Kindl, Hněvkovský. Co Vám budu povídat, po 60 minutách se šlo slavit.

V průběhu 10let se v Bohemce vystřídalo hodně hráčů. S kterým se ti hrálo nejlépe?

To je těžké takhle říct, těch spoluhráčů bylo opravdu hodně. Ale kdybych si měl vybrat, tak nejlépe se mi hrálo asi s Martinem Šimkem a Bedlou, i když to samozřejmě
obnášelo mnoho výměn názorů na vysoké úrovni, tak se nám hrálo docela dobře, myslím.

Dal bys čtenářům nějakou radu, jak se zlepšit?

Co nejvíce hrát. To si myslím, že je nejlepší cesta. Florbal je dneska úplně jinde, než v době kdy jsem byl ještě starší žák, dorostenec nebo junior, ale my jsme vždycky
chtěli hrát. Když se zrovna nehrála naše liga, šli jsme za béčko, céčko, hodně jsme hráli za rezervní týmy starších kategorií a řekl bych, že je to způsob, jak se
může mladý florbalista zlepšovat. Takže stále hrát a nebát se hrát proti starším a větším klukům nebo holkám.

V pondělí hrajeme zápas na Praze 10 proti Liberci. Jaký bude průběh zápasu? Chtěl bys nějak pozvat diváky?

Určitě přijďte! Zápas s Libercem bude určitě pořádně vyhecovaný, jako je pokaždé a současně si troufám tvrdit, že Bohemka potvrdí svojí kvalitu a agresivní
útočnou hrou zápas jasně opanuje. Navíc hala v edenu se mi zdá pro florbal z hlediska diváka jako stvořená a program bude jistě bohatý.

Tak určitě přijďte podpořit naše chlapy v boji proti Liberci. Zápas začíná v pondělí od 19:30 v hale Slavia!