Krebner vystřelil tři body s Libercem. Kieler se na vítězství podílel hattrickem

Drama se vším všudy. Pondělní zápas rozhodně nepostrádal zápletku. Klokani šli do vedení z hole Kielera ve třetí minutě, ale pak začal úřadovat Liberec, který vstřelil čtyři branky a bylo zle. Za záchranou brzdu zatáhl těsně před Koncem první třetiny Krebner a snížil na 2:4.

V prostřední části to byl hlavně boj. Klokany hnala za vítězstvím zaplněná hala, která vytvořila úžasnou atmosféru. Ta také viděla po jednom gólu na obou stranách a do šaten se šlo za stavu 3:5. Za domácí využil přesilovou hru Filip Forman.

V poslední třetině pak začal velký obrat. Klokani vyrovnali na 5:5 po brankách Kielera a Šebka. Liberec následně znovu odskočil a Kieler po parádním samostatném úniku na konci 58. minuty vyrovnal na 6:6. A pak to přišlo. 59 vteřin před koncem se uvolnil u mantinelu Matyáš Krebner, vystřelil a následná gólová radost klokanů byla na světě.

Klokani dokázali vybojovat těžký zápas a v příštím kole jedou do Vítkovic. Aktuálně drží pátou příčku a v Ostravě je už v pátek čeká boj o průběžné čtvrté místo.

FbŠ Bohemians - FBC Liberec 7:6
3. Patrik Kieler, 20. Matyáš Krebner, 39. Filip Forman, 48. Patrik Kieler, 49. Patrik Šebek, 58. Patrik Kieler, 60. Matyáš Krebner - 6. Daniel Kroupa, 10. Radek Valeš, 15. Lukáš Lhota, 19. Lukáš Lhota, 29. Adam Balatka, 53. Radek Valeš; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:5; využití: 1:1; diváků: 612; zásahy brankářů: Michal Kotouček 11 - Tomáš Janota 24; po třetinách: 2:4, 1:1, 4:1;

Komentář trenéra hostí (Ladislava Lásky) : Dnešní zápas byl plný emocí a zvratů. Předvedli jsme nejlepší výkon za poslední 4 zápasy a určitě bychom si zasloužili odvést nějaké body. Zápas rozhodly detaily, na kterých musíme zapracovat. Díky soupeři za utkání.

Komentář trenéra domácích (Martin Forman): Začnu od konce - jsme rozhodně rádi za 3 body, které dnes byly v některé momenty hodně vzdálené. První třetina opět nevydařená jako v Pardubicích, ve druhé spousta šancí a neproměněných PP, na těch musíme rozhodně zapracovat. Ve třetí třetině si myslím, že jsme měli i dost štěstí, když jsme přečkali šance soupeře a nakonec zápas otočili. Děkujeme všem divákům mimo jiné i z okolí Vršovic, či širší Prahy 10, že nás dnes přišli podpořit. Atmosféra byla strhující.